NEWSLETTER 9/2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu wraz z filiami w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku i Nysie wznawia działalność. Od 13 maja 2020 roku możliwe będzie oddawanie książek i wypożyczanie zamówionych zbiorów. Nieczynne pozostają czytelnie, a porady informacyjno-bibliograficzne będą udzielane wyłącznie pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
W bibliotece utworzono oddzielne strefy: zwrotu zbiorów oraz wypożyczeń. Zwracane przez Czytelników książki będą poddane kwarantannie. W tym czasie nie będą dostępne dla zamawiających. W strefie wypożyczeń będzie możliwy odbiór zamówionych zbiorów.

Do odwołania zawieszone są wszystkie zajęcia edukacyjne, imprezy czytelnicze i spotkania.
Ponowne otwarcie PBW w Opolu, więcej

KONKURS  FOTOGRAFICZNY  “PRZYŁAPANI  NA  CZYTANIU” IX EDYCJA

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu po raz kolejny ogłasza konkurs fotograficzny “Przyłapani na czytaniu”.
Konkurs kierowany jest do mieszkańców miasta i regionu. Tematem ocenianych fotografii jest czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana” na czytaniu. Fotografie należy przesłać w wersji elektronicznej (w plikach JPEG).

Termin nadsyłania prac: 20.09.2020 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 07.10.2020 roku. Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowe informacje

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Odpowiadając na najczęściej zadawane przez Państwa pytania przygotowaliśmy na stronie internetowej biblioteki zakładkę PYTANIA I ODPOWIEDZI w której odnosimy się do podejmowanych kwestii związanych z utrzymującą się sytuacją epidemiczną i ograniczoną działalnością biblioteki. Mając świadomość, że nie wszystkie, indywidualne problemy udało nam się ująć pozostajemy do Państwa dyspozycji on-line.
Kontakt z pracownikami w okresie epidemii Covid-19

STREFA BIBLIOTEKARZA

Z myślą o nauczycielach bibliotekarzach przygotowaliśmy zakładkę STREFA BIBLIOTEKARZA w której zebraliśmy wytyczne i procedury umożliwiające zorganizowanie bezpieczniejszej pracy biblioteki szkolnej po powrocie do szkół uczniów i nauczycieli. Zakładka jest na bieżąco aktualizowana.

INSPIRACJE NAUCZYCIELSKIE

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami umieszczonymi w nowej zakładce na naszej stronie internetowej – INSPIRACJE NAUCZYCIELSKIE. Znajdziecie w niej Państwo stale aktualizowany wybór pozycji z zakresu problematyki takiej, jak m. in.: psychologia pozytywna, uważność, coaching w edukacji, kreatywność i inne. To propozycja tematycznego materiału informacyjnego dla nauczycieli, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli konsultantów w celu wykorzystania w ramach prowadzonych form doskonalenia zawodowego (konferencje, konsultacje zespołowe, szkolenia, warsztaty), a także dla osób zainteresowanych zaproponowanymi zagadnieniami w ramach samokształcenia.

ZESTAWIENIA BIBLIOGRAFICZNE

Zapraszamy do korzystania z najnowszych tematycznych zestawień bibliograficznych. Więcej zestawień znajdziecie Państwo na stronie biblioteki w zakładce BIBLIOGRAFICZNE CENTRUM INFORMACJI PEDAGOGICZNEJ

Hejt i mowa nienawiści: jak z nimi walczyć?
TIK w nauczaniu geografii
TIK w nauczaniu historii
TIK w nauczaniu języka polskiego
TIK w nauczaniu języków obcych
TIK w nauczaniu matematyki
TIK w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej
Wykorzystanie TIK na zajęciach edukacyjnych – bezpieczny Internet

FACEBOOK PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA OPOLE

Cieszymy się, że znowu możemy być z Państwem na Facebooku. W naszych postach staramy się zwracać uwagę na, naszym zdaniem, tematy ważne, ciekawe, inspirujące. Umieszczamy informacje dotyczące bieżących wydarzeń, ciekawe artykuły, adresy stron edukacyjnych, propozycje wielu instytucji działających na rzecz środowiska oświatowego, które mogą być pomocne w pracy.

 

IBUK Libra

Zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do korzystania z zasobów wirtualnej, całodobowej czytelni internetowej IBUK Libra. Nasza oferta umożliwia dostęp do publikacji z różnych dziedzin, m. in. z pedagogiki, psychologii, socjologii, nauki matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych, ekonomicznych, informatyki i medycyny. W przypadku braku  kodu PIN niezbędnego do zalogowania się do czytelni prosimy o kontakt: wypozyczalnia@pedagogiczna.pl

ZAPRASZAMY