Ponowne otwarcie PBW

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu, przy ul. Kościuszki 14 wraz z filiami w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i Kluczborku zostanie ponownie otwarta w dniu 13 maja 2020 roku. PBW w Opolu oraz filie w Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie będą czynne dla czytelników w godz. 10.00-14.00, natomiast filia w Brzegu w godz. 12.00-16.00.

We wszystkich obiektach możliwe będzie jedynie oddawanie książek i wypożyczanie zamówionych zbiorów. Nieczynne będą czytelnie, a usługi informacyjno-bibliograficzne będą możliwe jedynie za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie. Do odwołania zawieszone pozostają również wszystkie zajęcia edukacyjne, imprezy czytelnicze i spotkania. Nie będzie również możliwości oglądania wystaw czasowych w budynku PBW i w filiach.

W bibliotece zostaną utworzone oddzielne strefy: zwrotu zbiorów oraz wypożyczeń. Zwracane przez czytelników książki będą poddane kwarantannie. W tym czasie będą niedostępne dla zamawiających. W strefie wypożyczeń będzie możliwy odbiór zamówionych zbiorów.

Zamówienia na książki będzie można składać wyłącznie za pomocą katalogów elektronicznych, poczty elektronicznej lub telefonicznie. Nie będzie możliwości (do odwołania) skorzystania z katalogów elektronicznych na miejscu, w bibliotece. Zaległości finansowe będzie można regulować za pomocą wpłat na konto bankowe nr 22 1160 2202 0000 0003 1001 7743. Do odwołania nie będzie czynne ksero, nie będzie możliwości powielenia wybranego fragmentu książki czy czasopisma. Zachęcamy w tym miejscu do korzystania z usługi ZAMÓW SKAN (szczegóły na stronie internetowej PBW).

Na terenie biblioteki użytkownicy powinni obowiązkowo nosić maseczki ochronne oraz rękawiczki (zalecane) oraz korzystać z dozowników z płynem dezynfekcyjnym. Zwrot książek oraz ich odbiór będzie możliwy z zachowaniem wymaganych odległości, minimum 2 m od kolejnej osoby.

Wszyscy pracownicy PBW będą dostępni pod wskazanymi na stronie internetowej adresami poczty elektronicznej i telefonami, a wszystkie usługi będą realizowane tak, jak dotychczas, na bieżąco.

ZASADY FUNKCJONOWANIA PBW PODCZAS PANDEMII.

O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej PBW oraz w mediach społecznościowych..