Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Krakowie

Nowości w Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w Krakowie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kluczborku

Zapraszamy do korzystania z nowych pozycji otrzymanych z Instytutu Goethego w Krakowie. W pierwszym w tym roku depozycie znalazło się 55 wol. i jedn.,  są to książki metodyczne dla nauczycieli, podręczniki do nauki języka niemieckiego, literatura piękna dla dzieci oraz gry edukacyjne.

Zachęcamy również wszystkich zainteresowanych nauczaniem/uczeniem się języka niemieckiego, poznawaniem literatury pięknej niemieckojęzycznej w oryginale, do korzystania z wcześniej pozyskanych różnorodnych materiałów piśmienniczych (książek i czasopism), gier, puzzli, audiobooków i in.

 

 


 

Nowości w Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w Krakowie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kluczborku

Zapraszamy do korzystania z nowych pozycji otrzymanych z Instytutu Goethego w Krakowie, są to książki metodyczne dla nauczycieli, podręczniki do nauki języka niemieckiego oraz literatura piękna dla dzieci. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych nauczaniem/uczeniem się języka niemieckiego do korzystania z wcześniej pozyskanych różnorodnych materiałów piśmienniczych (książek i czasopism), gier, puzzli, audiobooków i in., a także do sięgania do bogatego zestawu literatury pięknej w tymże języku.

 

 

 


Zasoby dostępne w sieci.

W związku z brakiem dostępu do zbiorów niemieckojęzycznych w Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w Krakowie w Filii RZPWE PBW w Kluczborku, spowodowanym epidemią koronawirusa zapraszamy do korzystania z bibliotek wirtualnych i innych materiałów dostępnych online :

Oferta Instytutu Goethego

Dla wszystkich uczących się niemieckiego Instytut Goethego przygotował trzy razy w tygodniu lekcje „10 minut z niemieckim“, są one nadawane online  w każdy poniedziałek, środę i piątek od 10.30 przez Adobe Connect.

Wcześniejsze lekcje wraz z prezentacjami oraz listami słówek dostępne są pod linkiem: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/mid.html

Propozycje z innych portali do nauczania / uczenia się języka niemieckiego :

Zachęcamy do korzystania.


Od 26 października 2018 r. w RZPWE PBW Filii w Kluczborku przy ul K. Miarki 2, II p. w godzinach pracy Biblioteki działa Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Krakowie. Czytelnicy do dyspozycji mają ponad 2600 wol. książek w języku niemieckim (materiały do nauczania/uczenia się języka niemieckiego dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie znajomości języka, literaturę naukową i popularnonaukową, literaturę piękną). Ponadto w zbiorach MCB znajduje się kilkadziesiąt jednostek gier i puzzli, ok. 200 jedn. płyt CD i DVD oraz czasopisma.

Materiały zgromadzone w MCB oznaczone zostały w katalogu symbolem JN bądź IG  (np. M 056775 JN, M 000094 IG)

Zapraszamy do korzystania.