NEWSLETTER 1/2020/21

ZASADY FUNKCJONOWANIA PBW W OPOLU OD  1 WRZEŚNIA 2020

Szanowni Państwo, w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym spowodowanym pandemią COVID-19 od 1 września 2020 roku zmienione zostały zasady funkcjonowania wypożyczalni, czytelni i sali katalogowej biblioteki oraz korzystania z jej zasobów. Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami obowiązującymi w bibliotece.

Zasady funkcjonowania PBW w Opolu
Zasady funkcjonowania Czytelni i Sali katalogowej

OFERTA EDUKACYJNA RZPWE NA ROK SZKOLNY 2020/21

Zapraszamy szkoły i placówki oświatowe do korzystania z oferty wspomagania proponowanej przez RZPWE PBW w Opolu przygotowanej na rok szkolny 2020/21.

OFERTA ZAJĘĆ RZPWE PBW W OPOLU
OFERTA SZKOLEŃ RZPWE
OFERTA ZAJĘĆ PRACOWNI BIBLIOTERAPII

KONKURS „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU” IX EDYCJA

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”. UWAGA – nastąpiła zmiana terminu nadsyłania prac. Na zdjęcia konkursowe czekamy do 31 października 2020 r. a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 listopada 2020 r.
Konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców Opola i województwa opolskiego, a jego celem jest promowanie czytelnictwa.

REGULAMIN KONKURSU I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W 2020 ROKU

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 listopada 2019 roku w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych przedstawiamy zasady realizacji zadań: ZASADY REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

“BIBLIOTEKA NA TO CZEKA” PROJEKT INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

Z przyjemnością informujemy, że PBW w Opolu wraz z filiami w Kluczborku i w Nysie wzięła udział w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej „Biblioteka na to czeka” w ramach którego wzbogaciła swoje zbiory o blisko 100 publikacji o tematyce historycznej.
Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej.

NARODOWE CZYTANIE 2020

Narodowe Czytanie w RZPWE PBW w Opolu, 18 września, 2020 r., ul. Dubois 36, godz. 10.00. Zapraszamy na  9. odsłonę Narodowego Czytania podczas której spotkamy się by wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytać  wybitne dzieło polskiego romantyzmu – Balladynę Juliusza Słowackiego.

WYSTAWY ONLINE

Zapraszamy do oglądania wystaw  przygotowanych z okazji 9. edycji Narodowego Czytania.

Balladyna. Wystawa on-line prezentuje zbiór afiszy teatralnych i druków ulotnych z kolekcji Biblioteki Narodowej oraz ilustracji autorstwa Jana Marcina Szancera do dramatu Juliusza Słowackiego ze zbiorów PBW w Opolu.

 

Inscenizacje teatralne Balladyny Juliusza Słowackiego na współczesnym plakacie
teatralnym. Wystawa on-line.

 

 

 

ZAPRASZAMY