Na tropie syren, bazyliszków i innych baśniowych stworów

9 czerwca 2026 roku uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Roszkowicach odwiedzili Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Kluczborku i wzięli udział w zajęciach czytelniczych pt. „Na tropie syren, bazyliszków i innych baśniowych stworów”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że nie tylko w Krakowie i w Warszawie żył smok. Również mieszkańcom Wrocławia dokuczała poczwara zamieszkująca niegdyś w Lesie Strachocińskim. Na samym początku uczniowie wysłuchali legendy o Smoku Strachocie, którego pokonał dzielny młodzieniec imieniem Konrad, a następnie przystąpili do rozwiązania karty pracy związanej z lekcją biblioteczną i stworzyli swoje bajkowe smoki – Strachoty. Wykorzystali do tego rolki od papieru, pomponiki, piórka, bibułę oraz inne materiały artystyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Udostepnij:

ZASOBY CYFROWE

Współpraca

Przewiń do góry Przejdź do treści