Wystawa ,,Fantazje” Olgi Shylenko

Zapraszamy do  obejrzenia wystawy autorskiej  Olgi Shylenko pt. „Fantazje” prezentującą wielobarwne malarstwo i płaskorzeźby ceramiczne ukraińskiej artystki.

Ekspozycje na wystawie tworzą ceramiczne dzieła –  ręcznie formowane z białej gliny szamotowej, ozdobione szkliwami: efektowną zielenią, czerwienią, tlenkiem manganu przedstawiające postaci aniołów, owoce, przedmioty codziennego użytku: misy, patery oraz fantazyjne, surrealistyczne obrazy żywych barw prezentujące bogactwo flory i fauny ryb, ptaków, ssaków.

Olga Shylenko  to mieszkająca w Opolu  artystka pochodząca  z Kijowa. Studiowała w Instytucie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Kijowie. Otrzymała dyplom z ceramiki w 2013 roku.W 2014 roku została zakwalifikowana do udziału w wymianie międzyuczelnianej. Spędziła semestr w Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze (Włochy). Pracuje w dziedzinie rzeźby i ceramiki. Od 2015 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Charakter jej twórczości to motywy ludowe i dekoracyjne, ceramika, biżuteria, ozdoby świąteczne.

 

Wystawa ,,Fantazje” Olgi Shylenko znajduje się w  PBW w Opolu na I piętrze i  udostępniona jest dla wszystkich zwiedzających  do 31 stycznia 2023 r.