W poszukiwaniu siebie. Bajki dla dorosłych – Agnieszka Kozak, Aneta Pietrzak

W poszukiwaniu siebie. Bajki dla dorosłych, Agnieszka Kozak, Aneta Pietrzak. -Częstochowa:Edycja Świętego Pawła, 2009, 189, [1] s.

W poszukiwaniu siebie. Bajki terapeutyczne dla dorosłychBajki terapeutyczne to łagodna forma odkrywania prawdy o sobie, mechanizmach z których nie zdajemy sobie sprawy. Kojarzą się z opowieściami z dzieciństwa, ale pokazują całą galerię bohaterów, których problemy, smutki i tęsknoty znajdziemy w swoim dorosłym życiu. Wszystkie pisane są dla ludzi, których spotykam w swojej pracy, są prezentem ale też podsumowaniem przebytej drogi.”Baśń jest mostem pomiędzy realnym życiem, a tym, co ukryte wewnątrz człowieka. Jest tez jak płaszcz utkany z kultury. Dzięki symbolom zrozumiałym dla każdego z nas – na dużo głębszym poziomie przynosi zrozumienie i w efekcie rozwiązanie problemów.” Bajki o relacjach z innymi ludźmi, Każda opowieść kończy się rozmową Autorek, w której padają odważne pytania i niezwykle mądre odpowiedzi. Z pewnością zainspirują one Czytelnika do odkrywania własnych tajemnic. Warto im wyjść na spotkanie, by pozwolić sobie na pełne, ciekawe życie.”

Za pomocą prostej i komunikatywnej formy bajki psycholog Agnieszka Kozak zaprasza do odkrywania i nazywania swoich emocji oraz przyjrzenia się temu, czego doświadczamy w ważnych dla nas relacjach. Każdą opowieść kończy rozmowa autorek, w której pada wiele odważnych pytań i niezwykle ciekawych odpowiedzi odnoszących się do naszego życia. Zapraszamy do lektury i odkrywania czasami niełatwych spraw, z którymi warto się zmierzyć, by pozwolić sobie na życie pełnią.

 

 

okładka

Bajki o nadziei, miłości