Sygnał. Magazyn Wychowawcy

sygnal 3Sygnał. Magazyn Wychowawcy to miesięcznik dla nauczycieli i wychowawców, poruszający najważniejsze dla nich zagadnienia : wychowanie w szkole i lekcje wychowawcze.

Czasopismo powstało z myślą o nauczycielach, którym zależy na skutecznym i nowoczesnym wychowaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Wydawcą pisma jest Oficyna Wydawnicza MM Wydawnictwo Prawnicze w Poznaniu, a redaktorem naczelnym Aneta Mizera. Autorami materiałów publikowanych na łamach miesięcznika są pedagodzy, psycholodzy, trenerzy, metodycy, terapeuci, doświadczeni wychowawcy oraz osoby bezpośrednio związane ze środowiskiem szkolnym. Czasopismo ukazuje się od 2020 roku i  przedstawia konkretne przykłady rozmów i działań, rozwiązania „krok po kroku”, opinie, relacje oraz porady i wskazówki związane z wychowaniem w szkole.

Numer 3/ 2017 zawiera kalendarium na marzec 2017 r., a tematem wydania jest reforma oświaty – poradnik prawny. Reforma oświaty powoduje zmiany w sytuacji kadrowej wielu nauczycieli. Michał Łyszczarz odpowiada na najczęściej pojawiające się wątpliwości nauczycieli : Kiedy nauczyciel likwidowanej placówki otrzyma odprawę? Jaki wpływ na awans ma ograniczenie etatu? Czy urlop dla poratowania zdrowia chroni przed zwolnieniem? Stan nieczynny – miniściąga – opracowanie to przygotowała Małgorzata Celuch. Natomiast Marcin Majchrzak przedstawia 10 najważniejszych zasad '”trzynastki”.

Ponadto w numerze ABC wycieczki szkolnej – Marcin Majchrzak odpowiada na 7 ważnych pytań, m.in. z jakimi aktami prawnymi warto się zapoznać w związku z organizowaniem wycieczki szkolnej? Czy kierownik wycieczki może być jednocześnie opiekunem? Czy można w ramach kary nie zabrać ucznia na wycieczkę? Czy nauczyciel może podać uczniowi leki w trakcie wycieczki? Na co rodzice muszą wyrazić zgodę przed wyjazdem ucznia na wycieczkę? Czy nauczyciel w związku z udziałem w wycieczce ma prawo do świadczeń x tytułu podróży służbowej? Czy uczeń pełnoletni biorący udział w wycieczce szkolnej ma takie sama prawa i obowiązki jak nieletni?

Gry edukacyjne stanowią nieocenioną pomoc w zajęciach. Pozwalają na powtórzenie, utrwalenie wiadomości, urozmaicają tok lekcji, a przede wszystkim sprawiają, że uczniowie chętniej przyswajają nowe treści  – pisze Joanna Krzemińska w artykule „Wielka gra”.

Udostepnij:

Projekty i programy

Współpraca

Przewiń do góry Skip to content