Relacja ze spotkania autorskiego z Grahamem Mastertonem w Filii PBW w Nysie

17 maja 2023 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie odbyło się spotkanie autorskie z wybitnym pisarzem światowej sławy, mistrzem horrorów Grahamem Mastertonem. Graham Masterton to brytyjski pisarz, który urodził się w 1946 r. w Edynburgu.  Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem „Manitou”, który stał się światowym bestsellerem i na podstawie którego powstał film. Oprócz horrorów Masterton to autor thrillerów, powieści historycznych, romansów, powieści sensacyjnych i poradników seksuologicznych. Jego powieści otrzymały wiele nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review. Autor jest związany z naszym krajem. Polakiem był jego pradziadek, z Polski pochodziła również jego żona.

Pisarzowi podczas spotkania towarzyszyła psycholog Karolina Mogielska, która pełniła rolę tłumacza, na co dzień współpracując z autorem i doskonaląc swoje umiejętności pisarskie pod okiem Mistrza.

Spotkanie rozpoczął Rafał Rippel, wicedyrektor RZPWE. Następnie Violetta Hirszfeld-Wodecka, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Nysie powitała zaproszonych gości, czytelników i miłośników twórczości Grahama Mastretona przybyłych na spotkanie. O tym jak doszło do tego wyjątkowego wydarzenia oraz o współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Nysie z Panią Karoliną Mogielską opowiedziała Małgorzata Łomnicka – nauczyciel bibliotekarz Filii w Nysie. Pisarz podczas spotkania opowiadał o etapach twórczości pisarskiej, o tym jak tworzy swoje utwory a także o pomysłach na nowe książki. Graham Masterton to niezwykle ciekawy, wrażliwy człowiek, pisarz z dużym poczuciem humoru. Wydarzenie było ciekawe i wyjątkowe o czym może świadczyć wypełnione po brzegi miejsce spotkania.

Po spotkaniu miłośnicy twórczości Grahama Mastertona ustawili się w długiej kolejce po podpisy i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania oraz uczestnikom za tak liczne przybycie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.