Relacja ze spotkania autorskiego z Andrzejem Mellerem

23 października w RZPWE PBW w Opolu odbyło się spotkanie autorskie  z Andrzejem Mellerem- podróżnikiem, korespondentem wojennym, reportażystą, autorem książek: ,,Miraż. Trzy lata w Azji”, ,,Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki”,  „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie”.

Tematem spotkania była relacja z kilkumiesięcznej podróży, jaką pan Andrzej odbył z żoną kamperem do Afganistanu. Podróżnik podczas spotkania opowiadał o pobycie w Teheranie, Kom, Kaszan, Azerbejdżanie i  Czeczenii. Do  Kabulu, stolicy Afganistanu, przyleciał z samolotem ,, Nie dało się dojechać drogą – drogi są w rękach Talibów” opowiadał,  ,,Kabulu- to miasto z wielką historią, ale i z niezwykle trudną teraźniejszością. Na ulicach spotkać można Afgańską Armię Narodową i policję. Zamachy – to codzienność” – relacjonował.

Niezwykłe opowieści o życiu, obyczajach, kuchni, znanych miejscach, ludziach, oraz ich codziennej pracy wzbogacone były prezentacją zdjęć przygotowanych przez autora. Przemiłe spotkanie, a poznawanie świata widziane oczami podróżnika, to niezwykła przygoda dla słuchacza.

Wywiad z Andrzejem Mellerem został wyemitowany w Magazynie Reporterów na antenie Radia Doxa 24 października 2019 i nieco dłuższy ponowie zostanie wyemitowany 3 listopada 2019r. w programie Słowotok, godz. 16.00. Zapraszamy do słuchania!

http://doxa.fm/aktualnosci/region/spotkanie-z-andrzejem-mellerem/