Przegląd Oświatowy

przeglad oswiat 5Przegląd Oświatowy. Dwutygodnik „Solidarności” Pracowników Oświaty i Wychowania, poświęcony problemom edukacji.

Czasopismo zostało utworzone w 1985 roku na bazie „podziemnych” pism poświęconych oświacie „Tu i Teraz” oraz „Wiatr od morza”. Współtwórcą i pierwszym redaktorem dwutygodnika był Jacek Rybicki. Począwszy od stycznia 2001 roku czasopismo wydaje Stowarzyszenie Instytut Promocji Nauczycieli. Obecnie redaktorem naczelnym jest Stefan Kubowicz.

Każdy numer czasopisma zawiera Przegląd Prawny – vademecum wiedzy prawnej z prawa oświatowego i prawa pracy.

W numerze 5/2017 tematem Przeglądu Prawnego jest opiniowanie przez związki zawodowe projektów uchwał organów stanowiących jednostki samorządu terytorialnego w sprawie wprowadzania nowego ustroju szkolnego, opracowane przez Bogumiła Soczyńskiego. O nowych wyzwaniach, jakie stoją przed oświatą pisze Olga Zielińska, natomiast Wojciech Jaranowski, rzecznik prasowy KSOiW NSZZ „S” wskazuje na potrzebę doprecyzowania przepisów  Karty Nuaczyciela. Rada Krajowa Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, która obradowała 16 i 17 lutego 2017 r. w Jeleniej Górze, domaga się dalszego wzmocnienia kompetencji kuratorów oświaty w zakresie zatwierdzania arkuszy organizacyjnych i w konkursach na dyrektorow szkół. NSZZ „Solidarność” przedstawiło MEN propozycje wzrostu wynagrodzeń w oświacie. Uczestnicząca w obradach Rady poseł Marzena Machałek – zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży – zadeklarowała pomoc w sprawie doprecyzowania zapisów w Karcie Nauczyciela w celu całkowitego wyeliminowania tzw. godzin karcianych.

Udostepnij:

Projekty i programy

Współpraca

Przewiń do góry Skip to content