Posłuchaj – online

 


Zapraszamy do posłuchania opowieści znanych w Polsce opowiadaczy –
osób, dla których opowiadanie ciekawych historii stało się pasją i sposobem na życie.
Znajdziemy tu baśnie, legendy, opowieści zaczerpnięte z podań ludowych
i wątków znanych kulturom różnych krajów i regionów, a ponadto twórcze realizacje pomysłów autorów.

Dołączamy również bajki opowiadane w języku ukraińskim w specjalnym dodatku BAJKI PO UKRAIŃSKU.

 

 

Opowieści online

(padlet)

 

http://opowiadacze.pl/  – serwis networkingowy zawierający informacje o opowiadaczach (portfolia), eventach, wydarzeniach związanych z opowiadaniem historii.

 

OPOWIEŚCI RÓŻNYCH KRAJÓW

„Dlaczego warto opowiadać?” – Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Skąd się wzięły opowieści”/ „Opowieści z jurty”/ – bajka mongolska. Opowiada Xenia Starzyńska.

„O zającu, który wszystkiego się bał” – bajka Siergieja Kozłowa (rosyjska). Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„O człowieku, który zwał się Nic” – na podstawie bajki romskiej ze zbioru Jerzego Ficowskiego „Gałązka z drzewa słońca”. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„Godny mąż” – bajka japońska. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„Bochenek” – baśń rosyjska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Król i garncarz” – baśń fińska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Mądra żona” – baśń fińska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Sakiewka z dwoma dukatami” – baśń rumuńska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Opowieść o Watakame” – baśń meksykańska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Bajka o małym żółwiu” – opowieść zasłyszana od meksykańskiego opowiadacza Jose Luis de la Cruz. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Opowieść o Królewnie, Królewiczu i Smoku” – na podstawie bajki pt. „Księżniczka w papierowej torbie” Roberta Munscha. Opowiada Katarzyna Jackowska-Enemuo („Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń”).

„Czy to szczęście, czy nieszczęście” – stara opowieść buddyjska. Opowiada Katarzyna Jackowska-Enemuo („Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń”).

„Rabin bez głowy” – na podstawie Menachem Kipnis. Opowiada Beata Frankowska („Grupa Studnia O.”).

„Ogrody haremowych żon” – opowieść na podstawie Fatimy Mernissi. Opowiada Agnieszka Aysen Kaim („Grupa Studnia O.”).

„Szaleństwo władców świata” – na podstawie przypowieści Nachmana z Bracławia. Opowiada Magda Lena Górska („Grupa Studnia O.”).

„Pan Gawen i Zielony Rycerz” – opowieść oparta na średniowiecznym angielskim poemacie 'Sir Gawen and The Green Knight”. Opowiada i gra na harfie Emilia Raiter.

„Król Orfeo” – opowieść oparta na średniowiecznym angielskim poemacie 'Sir Orfeo’ w tłumaczeniu Filipa 'Fingala’ Ginalskiego oraz balladzie 'King Orfeo’. Opowiada i gra na harfie Emila Raiter.

„Niuj-wa” – muzyczna opowieść o powstaniu świata oparta na tradycyjnych motywach chińskich. Opowiada i gra na harfie Emilia Raiter.

„NICA” – słowiańskie opowieści o początkach; w oparciu na opowieściach z 'Księgi Tura’ Czesława Białczyńskiego w opracowaniu Łukasza Szypkowskiego. Opowiada i gra na harfie Emilia Raiter.

„Tajemniczy Ogród” – na motywach powieści Frances Hodgson Burnett  „Tajemniczy Ogród” i opowieści tradycyjnych z Indii i Anglii. Opowiada Beata Frankowska („Grupa Studnia O”/ Fundacja Muszelka). Muzyka: Sebastian Krajewski (gitara, lira korbowa, flety).

„O córce baby i o córce dziada” – opowieść rumuńska autorstwa Iona Creanga. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Jak niedźwiedź dał się lisicy oszukać” – opowieść rumuńskiego autora Iona Creanga. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Iwan Torbinka” – opowieść rumuńska autorstwa Iona Creanga. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Bajka o wieprzu” – opowieść rumuńska autorstwa Iona Creanga. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„O kozie i koźlętach” – opowieść Iona Creanga. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Książę Harold i Księżniczka Małgorzata w smoka zaklęta”. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Ta Która Przestała Być Sama” – tradycyjna opowieść Indian (Komancze). Opowiada Beata Frankowska. Na instrumentach towarzyszy Sebastian Krajewski. Nagranie z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia 2020 r.

„Baśń o Wichampi Olowangi” – tradycyjna baśń plemienna z Wielkich Prerii Ameryki Północnej. BAJKODZIEŁO – Opowiada: Ishima i Baśnie Ludów Ziemi.

„Leniwy Lars” – opowieść duńska dla dorosłych. Opowiada Mirella Gliwińska. BabaBaya. Dźwięki: Katarzyna Płocińska. Pomysł i realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość.

„Koziołek Srebrne Kopytko” – na motywach baśni „Srebrne Kopytko” ze zbioru Pawła Bażowa „Malachitowa Szkatułka”. Opowiada Mirella Gliwińska. BabaBaya. Dźwięki: Katarzyna Płocińska. Opracowanie i realizacja: Mirella Gliwińska.

„Magiczny ogród” – opowieść z Kazachstanu. Z cyklu „Bajarka Opowiada”. Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego –  „Kultura w sieci”. Opowiada: Katarzyna Żytomirska. Muzyka: Piotr Pardela (cymbały, lutnia oud, akordeon, flety i inne).

„Skąd się wziął ogień na ziemi?” – opowieść indiańska. Opowiada Lidia Mikocka-Rosińska (Radomska Grupa Opowiadaczy).

„Dar rzeki Fly” – dawna opowieść z Afryki. Opowiada Lidia Mikocka-Rosińska (Radomska Grupa Opowiadaczy).

„Pies i echo” – bajka chińska (z cyklu BAŚNIE Z CHATY). Opowiada Krystian Truchalski.

„Grymaśna czapla” – bajka białoruska (z cyklu BAŚNIE Z CHATY). Opowiada Krystian Truchalski.

„Muł handlarza solą” – baśń indyjska ze zbioru Hardewa Singha „Ahalija i księżyc, opowieści i przysłowia pendżabskie”. Opowiada Mateusz Świstak (głos i animacja pacynką).

„Mądry kruk” – baśń indyjska ze zbioru Hardewa Singha „Ahalija i księżyc, opowieści i przysłowia pendżabskie”. Opowiada Mateusz Świstak (głos i animacja pacynką).

„Baśnie Ludów Ziemi” – opowiada Magdalena Polkowska. 

„Chłopiec – ryba” – legenda sycylijska. Migane Bajko-dźwięki. Opowiada Małgorzata Litwinowicz przy akompaniamencie zespołu muzyków i tłumaczeniem na język migowy.

„Legenda o Wzgórzu Echa Tihany” – legenda węgierska. Migane Bajko- dźwięki. Wydarzenie powstało przy udziale zespołu złożonego z opowiadacza/opowiadaczki, muzyków i tłumaczki języka migowego.

„Pod latarnią najciemniej” – opowiada Aleksandra Rutkowska (BajOla).

„Prawdziwa siła to…” – opowiada Aleksandra Rutkowska (BajOla).

„Muzykanci z Bremy” – bajka niemiecka. Migane Bajko-Dźwięki. Wydarzenie powstało przy udziale zespołu złożonego z opowiadacza/opowiadaczki, muzyków i tłumaczki języka migowego.

„O karpiu, który stał się smokiem” – bajka chińska. Migane Bajko-dźwięki. Wydarzenie powstało przy udziale zespołu złożonego z opowiadacza/opowiadaczki, muzyków i tłumaczki języka migowego.

„Sprawa w toku, co to znaczy?” – baśń polska inspirowana zbiorem „Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich”. Opowiada Krystian Truchalski.

„O chłopie, co poszedł pytać się słońca, gdzie jego kura niesie jajka” – bajka polska ze zbioru „Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich”. Opowiada Krystian Truchalski.

„O dzielnej Altyn-Argh/ „Opowieści z jurty” – opowieść z Ałtaju (Azja). Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego- Kultura w sieci. Opowiada Xenia Starzyńska.

„Herbaciarz” – opowiada Edyta Poskrobko (Galeony Baśni).


OPOWIEŚCI REGIONÓW POLSKI

„Chłopiec i stolem” – baśń kaszubska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”).

„Baśń o kowalu, śmierci i diable” – opowieść kaszubska. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”). Produkcja przy współpracy z Grodziskiem Owidz. 

„Lipa i bez” – baśń. Opowiada Szymon Góralczyk („Karawana Opowieści”). Produkcja przy współpracy z Grodziskiem Owidz.

„O tym, jak jeden chłop w świecie mądrości się uczył” – baśń kaszubska. Opowiada Krystian Truchalski. 

„Historia wójta, co z Jeziorki wypływa” – opowieść z muzyką dla dzieci. Opowiadają: Lidia Iwanowska-Szymańska i Jerzy Szufa. Realizacja: Centrum Kultury w Piasecznie, Dział Tradycji.

„O Kogutku, który działał aż do skutku” – starodawna baśń z Lubelszczyzny. Z cyklu „Bajarka Opowiada”. Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”. Opowiada Katarzyna Żytomirska.

„O Królewiczu i jego przyjacielu Kruku” – starodawna baśń z krakowskiego. Z cyklu „Bajarka Opowiada”. Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”. Opowiada Katarzyna Żytomirska. 

„Legenda o założeniu Poznania” – na podstawie książki „Legenda Poznania i Brna” A. Sikorskiego, R. Juranka. Opowiada Aleksandra Rutkowska (BajOla).

„Nadwiślanka albo nowe szaty Świtezianki” – ballada z koncertu w Promie Kultury Saska Kępa z cyklu Warszawskiej Sceny Opowieści. Tekst i muzyka: Jarek Kaczmarek/zespół. Wystąpili: Jacek Hałas – lira korbowa, głos; Katarzyna Jackowska-Enemuo – akordeon, głos; Barbara Derlak – harfa, głos; Sebastian Wielądek – nej; Jarek Kaczmarek – gitara, głos.

„Opowieści przesileniowe” – opowieści powstałe w ramach mikrofestiwalu Przesilenie w Niewidzialnym Turnickim. Opowiada i gra: Katarzyna Jackowska-Enemuo.


OPOWIEŚCI WEDŁUG OSKARA KOLBERGA

„Mądra, co choroby zażegnywała”- na motywach ze zbiorów Oskara Kolberga. Opowiada Beata Frankowska („Grupa Studnia O.”).

„Hempu Hamp” – opowieść na podstawie Oskara Kolberga. Wykonanie: Szymon Góralczyk i Basia Songin (jedna cyklu prezentacji projektu '#Tradycja Mówi’ Fundacji Wyspa Kreacjuszy).

„O Parobczaku i jego siedmiu złych duchach” – według Oskara Kolberga w wykonaniu Maszy Boguckiej i Tomasza Drozdka (prezentacja w ramach projektu „#Tradycja Mówi” Fundacji Wyspa Kreacjuszy).

„Zjadarka” – według Oskara Kolberga w wykonaniu Beaty Frankowskiej i Heleny Matuszewskiej (prezentacja w ramach projektu '#Tradycja Mówi’ Fundacji Wyspa Kreacjuszy).

„O Panu, co nie wierzył, że piekło istnieje” – według Oskara Kolberga w wykonaniu Joanny Sarneckiej i Kassiji Tercz (prezentacja w ramach projektu '#Tradycja Mówi’ Fundacji Wyspa Kreacjuszy).

„Kosmyk dzieweczka” – według Oskara Kolberga w wykonaniu Jarosława Kaczmarka i Jacka Hałasa (prezentacja w ramach projektu '#Tradycja Mówi’ Fundacji Wyspa Kreacjuszy).


DOBRANOCKI OWIDZKIE

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 1 (bajki o wojownikach). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 2 (bajki o wojownikach – c.d.). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 3 (bajki o zwierzętach). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 4 (bajki o szczęściu). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 5 (bajki kociewskie). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 6 (bajki zimowe). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 7 (bajki świąteczne). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 8 (bajki wschodnie). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.

„Dobranocka Owidzka” – odcinek 9 (Król Valemon – bajka norweska). Występuje: Szymon Góralczyk. Kamera i światło: Marek Ruśniak i Tomasz Czaja. Realizacja: Karawana Opowieści wraz z Grodziskiem Owidz.


OPOWIEŚCI AUTORSKIE

„Król Gwindon i jego ogród” – opowiada Jerzy Szufa przy animacji muzycznej Katarzyny Płocińskiej. Pomysł i realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość.

„Cztery zwierzęta” – opowieść inspirowana dekoracjami Białego Domu w Łazienkach Królewskich. Tekst i wykonanie: Jerzy Szufa. Akompaniament: Lidia Iwanowska-Szymańska. Film towarzyszył warsztatom sztuki opowiadania „Biały dom jako centrum opowieści” (realizacja działań online w ramach programu Kultura Dostępna). 

„W pogoni za czasem” – opowieść inspirowana dekoracjami Białego Domu w Łazienkach Królewskich. Tekst i wykonanie: Lidia Iwanowska-Szymańska. Akompaniament: Jerzy Szufa. Film towarzyszył warsztatom sztuki opowiadania „Biały Dom jako centrum opowieści” (realizacja działań online w ramach programu Kultura Dostępna).

„Gdzie jest mama? Bajka o krasnalku Hihi”. Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”. Tekst i wykonanie: Katarzyna Żytomirska. 

„Marzenia” – z serii „Piernikowe Bajki”. Wierszowane bajki własnego autorstwa opowiada s. Anna Walaszek FMM.

„Wioska Troska” – z serii „Piernikowe Bajki”. Wierszowane bajki własnego autorstwa opowiada s. Anna Walaszek FMM.

„Wróbelek” – z serii „Piernikowe Bajki”. Wierszowane bajki własnego autorstwa opowiada s. Anna Walaszek FMM.

„Gruszka” – opowiada Cieszka Cieślar- Żółtko (Fućkowe opowieści).

„Słoń” – opowiada Cieszka Cieślar- Żółtko (Fućkowe opowieści).

„Sekret mądrej babci” – opowiada Aleksandra Rutkowska (BajOla).

„Baśń o księżniczce na ziarnku grochu” – we własnej interpretacji opowiada Bartłomiej Kopiński (Radomska Grupa Opowiadaczy).


SPEKTAKLE I SŁUCHOWISKA

„Historia Jakubowa. Opowieść ludowa chłopska i babska” – widowisko słowno-muzyczne. Układ i opowieść: Małgorzata Litwinowicz. Kompozycje: Jolanta Kossakowska. Muzyka i wykonanie: Jolanta Kossakowska i Bart Pałyga.

„Kopakonan – opowieść o kobiecie foce” – reinterpretacja duńskiej legendy z Wysp Owczych. Realizacja w ramach w ramach akcji Dotknij Teatru 2021;  projekt „Migawki” – spektakl łączący muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich – tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym. Występują: Katarzyna Jackowska-Enemuo, Madi Rostkowska, Dominika Kozłowska.

„Dwoje dzieci w ciemnym lesie” – spektakl narracyjno-muzyczny dla dzieci oparty na twórczości Danuty Wawiłow i Natalii Usenko. Wykonanie: Emilia Raiter i Łukasz Szypkowski, w ramach cyklu koncertów dla dzieci i młodzieży „Festiwal Dzieciom”.

„Kiedy jesteś pomiędzy wodą, a lwem morskim… uciekaj!” – słuchowisko dokumentalne w reżyserii Doroty Bator, zrealizowane w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu „Teatr na faktach”. Powstało w ramach projektu „Opowiadacze”.

„Kocham Cię wszystkimi ząbkami”- bajka inspirowana występem na festiwalu Lovembal 2019. Wykonanie: Mateusz Świstak (tekst bajki oraz głos) i Teofil Pawłowski (muzyka i produkcja muzyczna).

„Opowieści zimowej nocy” – wydarzenie z cyklu Warszawskiej Sceny Opowieści finansowanego przez m. st. Warszawę. Wystąpili: Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim, Jarek Kaczmarek (Grupa Studnia O.), Katarzyna Jackowska – Enemuo – opowiadanie, śpiew, akordeon, Gwidon Cybulski – gitara, ngoni, śpiew.


BAJKI FILOZOFICZNE:

„Trzy sita” – bajka filozoficzna. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„Stary dzban” – bajka filozoficzna. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„Rybak i przedsiębiorca” – bajka filozoficzna. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„Kapelusz” – bajka filozoficzna. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

„Mądry Choni” – opowieść do pomyślenia. Opowiada Joanna Sarnecka („Opowieści z Walizki”).

Bajka filozoficzna na podstawie „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych” Leszka Kołakowskiego. Opowiada Jarek Kaczmarek („Grupa Studnia O.”).

 

FLYING STORIES – teatr cieni; realizacja w ramach programu „Mobilni w kulturze”:

„Dlaczego niebo jest daleko?” – tekst na podstawie bajki z książki Michela Piquemala  „Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Chrupanie: Kinga Kulon.

„Dzielny koliber” – tekst na podstawie bajki z książki Michela Piquemala  „Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Dźwięk: Natalia Lan Nguyen.

„Nauki mędrca” – tekst na podstawie bajki z książki Michela Piquemala  „Bajki filozoficzne”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Dźwięk: Natalia Ltecka. Śmiech: Kinga Kulon.

„Pęknięty dzban” – tekst na podstawie bajki z książki Michela Piquemala  „Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Muzyka na licencji Creative Commons: Shakuhachi Flute Grandmaster Performs.

„Wspinaczka żab” – tekst na podstawie bajki z książki Michela Piquemala „Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Żaba: Kinga Kulon. Muzyka: Jerzy Szufa.

„Lis i lew” – tekst na podstawie bajki z książki Michela Piquemal „Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen.

„Człowiek, który gonił swój cień” – tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala”Bajki filozoficzne? Jak żyć razem?”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Śmiech: Kinga Kulon, Natalia Lan Nguyen.

„Najsilniejszy na świecie” – tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala „Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?”. Teatr cieni/narracja/dźwięk: Natalia Lan Nguyen. Śmiech: Kinga Kulon.

„Dwaj mnisi i młoda dziewczyna” – tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala „Bajki filozoficzne”. Teatr cieni/narracja/dźwięk: Natalia Lan Nguyen.

„Niewidzialna kryjówka” – tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala „Bajki filozoficzne”. Teatr cieni/narracja/dźwięk: Natalia Lan Nguyen. Muzyka: Emil Khan.

„Ryba i jaskółka”- tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala „Opowieści mędrca Sofiosa”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Muzyka: Jerzy Szufa. Dźwięki na licencji Creative Commons: Sea Sound Effect Free Sound Clips Ambient Sounds, ASMR Realxing Underwater Sounds – Ocean Sounds.

„Prawdziwa noc” – tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala „Bajki filozoficzne. Jak żyć na ziemi?”. Teatr cieni/narracja: Natalia Lan Nguyen. Dźwięk: Natalia Lan Nguyen, Natalia Latecka oraz dźwięki na na licencji Creative Commons: City Street Noise Free Sound Effects City Sounds, sound effect of a plane landing sin copyright, Summer Night Sounds Free Sound Effects Ambient Sounds.

„Narzeczony z wyboru” – tekst na podstawie bajki z książki M. Piquemala „Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?”. Teatr cieni/narracja/dźwięk: Natalia Lan Nguyen.

 

OPOWIASTKI O CZŁOWIEKU (http://bajtelwsieci.pl/filozofia/) – realizacja: kolektyw teatralny „Lufcik na korbkę”:

„Opowiastki o człowieku: miejsce w sieci z filozofią dla dzieci” – odcinek 1. Na podstawie książki „Bajki filozoficzne” Michela Piquemala. Projekt powstał w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Scenariusz i wykonanie: Agnieszka Batóg. Ekspert: Mateusz Świstak („Baśnie na warsztacie”).

Opowiastki o człowieku: miejsce w sieci z filozofią dla dzieci” – odcinek 2. Na podstawie książki „Bajki filozoficzne” Michela Piquemala. Projekt powstał w ramach stypendium  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Scenariusz i wykonanie: Agnieszka Batóg. Ekspert: Wiktoria Kuźniak („Super Bajtel”).

Opowiastki o człowieku: miejsce w sieci z filozofią dla dzieci” – odcinek 3. Na podstawie książki „Bajki filozoficzne” Michela Piquemala. Projekt powstał w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Scenariusz i wykonanie: Agnieszka Batóg. Wystąpił: Patryk Strojewski. Ekspert: Martyna Zielonka.

 

BAJKI PO UKRAIŃSKU

Źródło: https://kazkowyjswit.pl/ –  strona firmy STORYTEL; zarówno klasyki literatury dziecięcej jak i oryginalne produkcje.

„Masza, Pasza oraz ich towarzysz Hałas”- opowiada Nataliia Hnitiy;

„O Ciemności Tamarze (…)” – opowiada Nataliia Hnitiy;

„Wróżka Nieposłusznianka”;

„Kapryśny Jurko” – opowiada Nataliia Hnitiy;

„Bajka o muszce Kuzi i programowaniu” – opowiada Nataliia Hnitiy;

„Krokodyl Tolia i przylepa Lilu z Ipoda” – opowiada Nataliia Hnitiy;

„Bajka o Kopijeczce (ukraińska moneta) i Grosiku” – opowiada Nataliia Hnitiy;

„Wiosenne historie babci Wali” – opowiada Valentyna Nazdoymynoha;

„Bajka o bucikach, co się pokłóciły”- opowiada Nataliia Hnitiy;

„Rzeczy oraz ich tajemne życie” – opowiada Nataliia Hnitiy;

„O żabce Julii, co nie myła ząbków”- opowiada Nataliia Hnitiy

„Przygody Kołobka”- opowiada Natalia Hnitiy;

„Nasionko wita wiosnę”- opowiada Nataliia Hnitiy;

„Mrówka Dasza zwiedza świat” – autorska bajka Natalii Hnitiy; opowiada autorka;

„Witajcie w świecie bajek” – opowiada Natalia Hnitiy

 

Oprac.: Barbara Pająk

 


 

Udostepnij:

Projekty i programy

Współpraca

Przewiń do góry Skip to content