Przejdź do treści
Szanowni Państwo, respektując przepisy prawa i mając na względzie szczególną dbałość o Twoje prawo do prywatności, z dniem 25 maja wprowadzamy zmiany w Polityce prywatności oraz publikujemy informacje dotyczące przetwarzanych danych i przysługujących Tobie praw Obowiązek informacyjny.

Pieniądze i cała reszta

Pieniądze i cała reszta: naucz dziecko oszczędzać, dzielić się i mądrze wydawać /Gail Vaz-Oxlade ; przeł. Marcel Wojdyło. Kraków : Znak Emotikon, 2020

Bardzo ciekawy poradnik do edukacji ekonomicznej, adresowany do rodziców, wychowawców pokazujący, jak kształtować u dzieci umiejętności, które pozwolą im zadbać o swoje oszczędności i wydatki, uczyć  mądrości finansowej. Poruszone zostały takie zagadnienia, jak: kieszonkowe, pożyczanie, oszczędzanie, wydawanie, zabawa w budżet domowy. Dzięki prostym i praktycznym metodom opisanym w książce  dziecko może odkryć –  czym różni się chcę od potrzebuję ; za pomocą „magicznych słoików” zapanować nad swoim kieszonkowym odkładając na wielkie marzenia lub wydając na małe przyjemności ; zaciągnąć pierwszą pożyczkę w banku Mama&Tata i zacząć spłacać pierwsze raty (z odsetkami!) ;  oswoić temat pieniędzy i wypracować dobre nawyki na całe życie. Myślą przewodnią książki jest – Uczyć, aby pieniądze zamiast zmartwieniem i barierą stały się narzędziem i wolnością.

Udostepnij:

ZASOBY CYFROWE

Współpraca

Przewiń do góry