Patologia cyfrowego dzieciństwa

Patologia

Patologia cyfrowego dzieciństwa i młodości : przyczyny, skutki, zapobieganie w rodzinach i w szkołach / Stanisław Kozak. – Warszawa : „Difin”, 2014.

Niniejsza publikacja ukazuje funkcjonowanie współczesnych rodzin w Polsce pod wpływem oddziaływania nowoczesnych technologii cyfrowych głównie na dzieci i młodzież. Przedstawia przyczyny, skutki oraz informacje dotyczące patologii cyfrowego dzieciństwa i młodości oraz wskazuje sposoby zapobiegania tej patologii w rodzinach i w szkołach.

Praca składa się z pięciu rozdziałów : Rodzina w literaturze przedmiotu w ujęciu interdyscyplinarnym (rozdz. 1) ; Edukacja cyfrowa dzieci i młodzieży we wspólczesnych szkołach (rozdz. 2) ; Patologiczne formy komunikowania się dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni (rozdz. 3) ; Samotność dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni (rozdz. 4) ; Jak zapobiegać patologii cyfrowej, ograniczać ją i leczyć dzieci i młodzież z uzależnień? (rozdz. 5).

Odbiorcami książki mogą być : rodzice, dzieci i młodzież uzależnieni od komputerów i smartfonów ; studenci kierunkow pedagogicznych i psychologicznych, nauczyciele wszystkich typów szkół, wychowawcy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych ; pracownicy policji, sądów, kuratorzy dla nieletnich, pracownicy ośrodów leczenia uzależnień ; osoby, którym zależy na prawidłowym rozwoju osobowości dzieci i młodzieży.

Udostepnij:

Projekty i programy

Współpraca

Przewiń do góry Skip to content