Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się
z ofertą Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu.
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Zapraszamy nauczycieli j. niemieckiego na warsztaty
pt. WIZUALNE NOTOWANIE = EFEKTYWNE NAUCZANIE
I UCZENIE SIĘ NA ZAJĘCIACH JĘZYKA NIEMIECKIEGO,
07 grudnia 2019, RZPWE PBW w Opolu, ul. Kościuszki 14, godz. 9.00-14.00
Podczas szkolenia zostaną przedstawione różne metody nauki języka niemieckiego za pomocą wizualnych notatek. Czym jest wizualne myślenie i wizualne abecadło? Jak przekazać treści za pomocą owych notatek?
Jakie narzędzia są do tego potrzebne? Celem szkolenia jest przedstawienie odpowiedzi na te pytania oraz przekazanie niezbędnej wiedzy, aby urozmaicić lekcje języka niemieckiego. Program
OPOLSKA BIBLIOTEKA CYFROWA
Za pośrednictwem Opolskiej Biblioteki Cyfrowej mamy przyjemność udostępnić Państwu kolejną publikację z zabytkowej kolekcji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu.
W Państwa ręce oddajemy książkę z 1838 roku, pt. Życie J. Ossolińskiego, Kanclerza Wielkiego Koronnego,(…), autorstwa Franciszka Bohomolca.
Dzięki współpracy Opolskiej Biblioteki Cyfrowej z serwisem Federacji Bibliotek Cyfrowych nasze zbiory są widoczne i dostępne również poprzez Europejską Bibliotekę Cyfrową – Europeanę.
Zapraszamy do lektury
PUNKT INFORMACYJNO-DYDAKTYCZNY INSTYTUTU GOETHEGO W KRAKOWIE
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych literaturą i kulturą współczesnych Niemiec, a szczególnie studentów i nauczycieli języka niemieckiego do korzystania z Punktu Informacyjno-Dydaktycznego Instytutu Goethego w Krakowie. Na zgromadzone w ramach Punktu zbiory składają się podręczniki, opracowania, materiały ćwiczeniowe, literatura fachowa w obszarze szkolnictwa zawodowego, literatura piękna oraz materiały audiowizualne. Zbiory można wypożyczać w godzinach pracy PBW w Opolu przy ul. Kościuszki 14. więcej
Zachęcamy Państwa również do korzystania z Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego działającego
w Filii PBW w Kluczborku, którego zbiory powiększyły się ostatnio o 50 tytułów. więcej
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Zwracamy się z prośbą do wszystkich szkół biorących udział w Narodowym Programie Czytelnictwa o nadsyłanie informacji o podjętych wydarzeniach promujących czytelnictwo.
Kontakt: Alicja Kisała, kierownik Wydziału Wspomagania Edukacji i Promocji Czytelnictwa, a.kisala@pedagogiczna.pl
NOWOŚCI WYDAWNICZE
Autoarteterapie / Wiesław Karolak, Barbara Karolak. – Warszawa : „Difin”, 2019.
Książka jest ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy poszukują zmiany w życiu codziennym, w pracy, w środowisku, w którym żyją. Szczególnie warto ją polecić osobom pragnącym samodzielnie pracować nad sobą, poszerzać swoją podmiotowość. Z publikacji tej, jak z przewodnika, korzystać mogą wszyscy, którzy poszukują prostych i atrakcyjnych metod pracy, dających radość tworzenia i polepszenie samopoczucia.
Dzieci i młodzież w społeczeństwie ryzyka : od wyzwań edukacyjnych do działań społecznych / red. nauk. Andrzej Olubiński, Dorota Zaworska-Nikoniuk. – Olsztyn : Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, cop. 2019.
Inspiracją dla poszukiwań zaradczych wobec konsekwencji globalnego ryzyka zawartych w prezentowanej książce stała się teoria społeczeństwa ryzyka Urlicha Becka. Autorzy tekstów przedstawiają sytuacje, w których ryzyko rozpatrywać można nie tylko jako zagrożenie w rozwoju człowieka, lecz również jako szansę dla jego wzbogacania.
Edukacja osób zdolnych / red. nauk. Eugeniusz Piotrowski, Maria Porzucek-Miśkiewicz. – Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 2019.
Problematyka podjęta w niniejszej monografii koncentruje się wokół teoretycznych oraz praktycznych aspektów edukacji osób zdolnych. Książka stanowi przestrzeń poszukiwań badawczych, ukazuje uwarunkowania szkolnego i pozaszkolnego funkcjonowania jednostek zdolnych oraz wybrane koncepcje pracy z uczniem zdolnym w kraju i za granicą.
Superpamięć dla dzieci / Paulina Mechło, Roksana Kosmala. – Gliwice : „Helion”, cop. 2019.
Publikacja gromadzi 98 różnorodnych ćwiczeń oraz odpowiedzi do niektórych z nich.
Zawiera ćwiczenia, zadania, zagadki, usprawniające pamięć, spostrzegawczość i koncentrację. Książka adresowana do dzieci w wieku szkolnym.
POLECAMY
POLONA – Cyfrowa Biblioteka Narodowa