„Mały i duży ekolog”

Stajemy się coraz bardziej świadomym społeczeństwem, wiemy jaki wpływ mają codziennie stosowane zasady zachowań ekologicznych dla naszego zdrowia.

Ważnym elementem do upowszechniania świadomości proekologicznej jest niewątpliwie edukacja ekologiczna prowadzona wśród dzieci od najmłodszych lat. RZPWE Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Nysie w dniu 17 maja 2022r. z udziałem uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie kl. II TP przeprowadziła pierwsze spotkanie dla dzieci z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Nysie Grupa 6-latki w ramach projektu edukacyjnego „Mały i duży ekolog”. W czasie zajęć dzieci poprzez wspólną zabawę zostały wprowadzone w świat roślin co pomogło im zrozumieć, jakie znaczenie dla człowieka mają rośliny.

Na pytanie „Co należy robić aby być zdrowym?”, dzieci wspólnym chórem odpowiedziały „ jeść witaminki”. Dlatego wspólnie z młodzieżą sadziły sadzonki różnych warzyw, którymi będą pieczołowicie się opiekowały.

Uczniowie mieli również niespodziankę, przekazali bibliotece eko zabawki, które wykonali osobiście. Zabawki  zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece oraz będą stanowić pomoc edukacyjną w czasie dalszych zajęć.