W dniach 16 i 17 czerwca 2026 roku odbyły się w naszej bibliotece kolejne, cykliczne zajęcia czytelnicze mające na celu zapoznanie uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy, utrwalenia numeru alarmowego 112 oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Zajęcia prowadzone były w oparciu o książkę Izabeli Michty pt. „Łukasz ratuje Misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”. Naszymi gośćmi byli uczniowie kl. II b PSP nr 3 i kl. III a PSP nr 3 w Brzegu wraz z opiekunkami. W czasie zajęć uczniowie wykonywali praktyczne ćwiczenia związane z powiadamianiem służb na wymyślone przez siebie zdarzenie. W części warsztatowej wykonywali prace plastyczne, które zostaną wyeksponowane na wystawie w siedzibie biblioteki.























