„KAROL WOJTYŁA. NARODZINY” – wystawa w Filii RZPWE PBW w Kluczborku

RZPWE Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Kuczborku zaprasza od 15 IX do 31 X 2020 r. do zwiedzania wystawy pt. „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowanej z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

„Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II”.

https://www.centrumjp2.pl/100-urodziny-jana-pawla-ii-wydarzenia/narodzinyjp2/

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki Pedagogicznej
przy ul. K. Miarki 2, na II piętrze.

ZAPRASZAMY!!!