Gala zakończenia projektu „Przedszkolak ratuje” 2023/2024 w powiecie kluczborskim

5 czerwca 2024 r. w Centrum Aktywności Lokalnej Kinie „Bajka” w Kluczborku odbyła się uroczysta gala kończąca edycję 2023/2024 projektu „Przedszkolak Ratuje” w powiecie kluczborskim, którego celem było nauczenie dzieci reagowania w sytuacjach, kiedy istnieje zagrożenie życia drugiej osoby, dbania o swoje bezpieczeństwo i zdrowie i umiejętności korzystania z numeru alarmowego. W programie wzięło udział 36 placówek z naszego powiatu, a w zajęciach uczestniczyło 988 dzieci 5 i 6-letnich.

Dzięki wsparciu ze strony Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły, wspólnemu zaangażowaniu nauczycieli-bibliotekarzy z Opolskiego Centrum Edukacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kluczborku oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku dzieci zdobyły wiedzę i umiejętności, które są ważne przez całe życie.

W uroczystej gali uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Wicestarosta Powiatu Kluczborskiego Krzysztof Tokarski, Dyrektor Opolskiego Centrum Edukacji Ireneusz Podolak,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Remigiusz Sawicki, Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku insp. Paweł Kolczyk, przedstawiciele policji z KPP w Brzegu i Nysie, przedstawiciele władz gminnych,  dyrektorzy placówek przedszkolnych i nauczyciele.

Na uroczystość kończącą projekt dzieci przygotowały oprawę artystyczną, podczas której przedstawiły zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz wykazały się znajomością numerów alarmowych.

Galę prowadzili: asp. Krystyna Alaszewicz z KPP w Kluczborku i Bartłomiej Piechaczek Wicedyrektor Opolskiego Centrum Edukacji, a wydarzenie uświetnił występ Igi Walczok  i Zuzanny Wolny z Fundacji Durecka Art Studio Piosenki “Muzyczna” 

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu.