„Dzikie łabędzie” – przedstawienie w bibliotece

3 lutego 2020 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie uczniowie klasy 3B ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie pod kierunkiem wychowawczyni Pani Lucyny Furdykoń zaprezentowali przedstawienie pt. “Dzikie łabędzie” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Uczniowie nie po raz pierwszy występowali w naszej Bibliotece, ich występy stały się już tradycją.

Spektakl został przygotowany jako jeden z elementów podsumowania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym Szkoła brała udział w ubiegłym roku kalendarzowym i miał zachęcić dzieci do poznawania nowych bohaterów “Krainy Baśni”. Na widowni zasiadły przedszkolaki z dwóch nyskich przedszkoli “Łobuziaki” i “Bajkowy Świat”, które z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądały popisy młodych aktorów. Uczniowie doskonale odegrali swoje role za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Scenariusz do przedstawienia napisała Pani Małgorzata Kulpa a dekorację przygotowały Panie Katarzyna Michalec i Dorota Żywiec.

Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za udział w wydarzeniu.