Pakiet edukacyjny padletów, czyli wirtualnych tablic korkowych to propozycja tematycznego materiału informacyjnego dla nauczycieli, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli konsultantów w celu wykorzystania w ramach prowadzonych form doskonalenia zawodowego (konferencje, konsultacje zespołowe, szkolenia, warsztaty), a także dla osób zainteresowanych zaproponowanymi zagadnieniami w ramach samokształcenia (samodoskonalenia).
BelferBlog – blog Dariusza Chętkowskiego, nauczyciela, pisarza, publicysty, na blogu zamieszcza informacje na temat szkolnictwa w Polsce, polityki państwa wobec szkoły i o tym co należy zmienić. Autor bloga znany jest z niekonwencjonalnych sposobów nauczania, obecnie łączy tradycję z nowatorstwem. Publikował m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polonistyce”, „Ergo”, „Zeszytach Szkolnych”.
Cyfrowi tubylcy – Stronka dla dzieci – pasjonatów TIK oraz nauczycieli szukających inspiracji (Bank pomysłów – wykaz narzędzi, linków i stron z darmowymi materiałami, Materiały do ćwiczeń, Prace uczniów, Dzień Bezpiecznego Internetu, Mistrzowie kodowania).
Edunews.pl – Portal o nowoczesnej edukacji – dla nauczycieli i edukatorów oraz osób uczących się. Codziennie najnowsze informacje edukacyjne z kraju i świata. Znajdziemy tu zakładki: Rady i inspiracje, Innowacje w edukacji, Metody i narzędzia, Nowoczesna edukacja, Wydarzenia.
Inspiracje dla szkoły – blog Katarzyny Skolimowskiej, materiały edukacyjne dla nauczycieli, inspiracje polonistyczne, filmowe, czytelnicze, inspiracje na lekcje wychowawcze, akademie szkolne, polecane książki
Kreatywny polonista – blog o aktywnym nauczaniu, zgodnym z ideą Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Autorka bloga to nauczyciel dyplomowany języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Pasjonatka teatru, literatury, dobrego kina i podróży.
Lekcje Polskiego – blog dla wszystkich zainteresowanych tym, czego i jak można uczyć na języku polskim, dla wszystkich miłośników czytania i odkrywania w literaturze nowych treści. Autorem bloga jest Karolina Starnawska, nauczycielka szkolna i akademicka, doktor literaturoznawstwa, czytelniczka, autorka książki i artykułów, blogerka, wiceprezes Stowarzyszenia Gospel bez Granic.
Matematyka, fizyka i projekty edukacyjne – blog Zdzisławy Hojnackiej nauczycielki fizyki i matematyki w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Serwis autorski dla uczniów – symulacje pozwalające zrozumieć matematykę, informacje dotyczące matury.
Matematyka w podstawówce – strona Joanny Palińskiej, tworzona z myślą o uczniach, rodzicach i nauczycielach. Znajdziemy tu ciekawostki matematyczne, materiały z lekcji, zadania dodatkowe oraz przykładowe kartkówki i sprawdziany, opisy darmowych aplikacji matematycznych na tablet oraz gry logiczne, łamigłówki, pomysły na lekcje matematyki, m. in. z wykorzystaniem klocków lego, kości do gry, robotów. Autorka jest doradcą metodycznym we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, konsultantem ds. edukacji matematycznej w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, pełni funkcję eksperta ds. awansu zawodowego, jest członkiem facebookowej grupy SUPERBELFRZY.RP
Nauczanka – blog nauczycielski o edukacji wczesnoszkolnej oraz wykorzystaniu TIK w szkole. Blog prowadzi Beata Skrzypiec nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, ekspert do spraw awansu zawodowego, członkini grupy Superbelfrzy RP oraz Superbelfrzy MINI.
Narzędzia TIK – strona prowadzona przez nauczycielkę matematyki Marię Czerwińską, powstała z myślą o nauczycielach, którzy zaczynają w swojej pracy wdrażać technologie informacyjno – komunikacyjne (TIK) lub już je stosują i stale szukają nowych pomysłów w tym zakresie.
OŚ ŚWIATA – blog edukacyjny Danuty Sterny ekspertki merytorycznej programu – Szkoła Ucząca Się.
Polonistka przy tablicy – blog edukacyjny – pomysły, projekty, inspiracje, nauka przez zabawę, TIK na polskim, gamifikacja, szablony do pobrania, teksty dla nauczycieli, ciekawe pomysły na zajęcia.
Superbelfrzy RP – otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Publikowane na tych stronach teksty są prywatnymi opiniami autorów, którym bliska jest idea wolnej edukacji, swobodnej wymiany myśli, pomysłów i doświadczeń edukacyjnych.
Tableciaki – blog o tabletach w klasach I-III prowadzony przez Jolantę Okuniewską. Powstał w celu dzielenia się swoimi doświadczeniami i dokumentowania pracy. Autorka bloga w 2016 r. znalazła się w finale 50 najlepszych nauczycieli świata wyłonionych spośród 9 tys. wniosków aplikacyjnych w konkursie Global Teacher Prize. Jako ekspert z ramienia MEN współtworzyła podstawę programową przedmiotów informatycznych dla wszystkich etapów kształcenia.
TIK-owy Belfer – blog Justyny Klimczyk nauczycielki informatyki i matematyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Znajdziemy tu zakładki: Ćwiczenia on-line, Zasoby sieciowe, Programowanie, Dzieci w Sieci, Materiały, Metody pracy. Justyna Klimczyk jest współautorką podręcznika do informatyki dla szkoły podstawowej wydanego przez Wydawnictwo Helion – „Informatyka Europejczyka”, która na Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie zdobyła nagrodę „EDUKACJA XXI”; zdobyła dwukrotnie nagrodę za opinię o podręczniku („Informatyka w ćwiczeniach dla gimnazjum” wydanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN oraz podręcznika „Matematyka” wydanego przez Wydawnictwo Klett); współpracowała z Centru Edukacji Obywatelskiej, otrzymała tytuł „Nauczyciela z Klasą”.
Zakręcony belfer – blog prowadzony przez Asię Krzemińską, nauczycielkę języka polskiego, terapeutkę z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej. Autorka bloga należy do grupy Superbelfrów.
Zamiast kserówki – zbiór sprawdzonych pomysłów na ciekawe, atrakcyjne i rozwijające lekcje zgodne z zasadami neurodydaktyki. Propozycja zabaw dydaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mogą zastąpić siedzenie w ławce i wypełnianie kart pracy. Blog redagowany jest przez osoby z grupy SuperbelfrzyMini.