„Narodowe Czytanie 2018” – relacja ze spotkania

21 września 2018 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie objętej honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. Tegoroczna odsłona akcji odbywa się w roku 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez kierownika Filii PBW w Nysie i odczytania listu Prezydenta RP przez uczennicę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

Fragmenty “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego głośno czytali seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Nysie oraz uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

Spotkaniu towarzyszył pokaz prezentacji multimedialnej pt. „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego” a także pokaz fragmentów filmu fabularnego Filipa Bajona na podstawie powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

Na zakończenie spotkania goście i uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia ekspozycji „Szklane domy” i „Walizka Baryki” przygotowanej przez dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie oraz wystawy „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego” przygotowanej przez pracowników biblioteki.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za udział w spotkaniu.