BEZPIECZNE WAKACJE

Pedagogiczna Biblioteka Filia w Nysie już po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne Wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Pierwszy miesiąc wakacji w naszej bibliotece upłynął aktywnie, odbyło się szereg spotkań  w których uczestniczyły dzieci z różnych półkolonii z Nysy, ze Świetlicy Środowiskowej przy OPS  w Nysie oraz przedszkoli nyskich .

Zajęcia były organizowane we współpracy z WOPR w Nysie  , KPP w Nysie  , Oddziałem PTTK Tryton w Nysie, Punktem Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie, harcerzami z ZHP w Nysie oraz autorami bloga Świat-Gór.

Dzieci uczestniczyły w różnych spotkaniach m.in. nad jeziorem nyskim, gdzie uczyły się bezpiecznego zachowania nad wodą oraz pływały łodzią motorową pod opieką ratowników z WOPR, policjantów i nauczycieli.  Spotkanie ,,Wędrówka szlakiem nyskich zabytków sakralnych” wzbogaciła wiedzę dzieci na temat historii zabytków Nysy.

Natomiast w bibliotece odbyły się spotkania omawiające zasady bezpiecznego  zachowania w górach, gościliśmy również ratownika medycznego ,który uczył dzieci jak należy reagować jeżeli ktoś straci przytomność, dzieci miały także okazję poznać wyposażenie karetki pogotowia.

Dzieci z przedszkola ,,Bajkowy Świat” uczyły się z Misiem Bruno bezpiecznego zachowania w domu  a dzieci z przedszkola ,,Łobuziaki” uczyły się zasad zachowania w spotkaniu z nieznajomym oraz poznawały numery alarmowe.

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Akcja Bezpieczne Wakacje nadal trwa w naszej bibliotece.