,,Droga do Niepodległości Wspominamy Pamiętamy”– relacja z pikniku

W dniu 5 lipca 2018 pod hasłem ,,DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI WSPOMINAMY PAMIĘTAMY’’ odbył się w Dziennym Domu Pobytu w Nysie patriotyczny piknik międzypokoleniowy, którego organizatorami byli DDP, RZPWE PBW Filia w Nysie oraz OPS w Nysie.

Ze względu na szczególny rok w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodleglości przez Polskę nie zabrakło okazji do refleksji nad drogą do niepodległości naszej Ojczyzny.

Piknik rozpoczął się od oficjalnego przywitania gości przez Joannę Wiech – kierownika DDP, wśród których byli Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Zastępca Burmistrza Piotr Bobak oraz wicedyrektor RZPWE Hanna Franczak.

Program pikniku otworzyli Seniorzy w pięknych strojach szlacheckich tańcząc Poloneza. Podczas pikniku zaprezentowało się także Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Nysy. Duże zainteresowanie wzbudziła wśród uczestników wystawa pt. ,,100 lat niepodległości Rzeczypospolitej” oraz wystawa książek ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Nysie. Dodatkową atrakcją pikniku było wspólne malowanie portretu Józefa Piłsudskiego w którym uczestniczyły z dużym zaangażowaniem dzieci ze Świetlicy Środowiskowej i Promyka Nadziei.

Piknik był również okazją do wspólnej międzypokoleniowej zabawy.