Notatka ze spotkania autorskiego z Katarzyną Drogą

8 czerwca 2018 r. w kluczborskiej Filii RZPWE PBW odbyło się spotkanie z polonistką, pisarką  i dziennikarką, założycielką i redaktorką czasopisma „Cogito” i miesięcznika „Sens” – Katarzyną Drogą. Katarzyna Droga swoją karierę pisarską rozpoczęła od opracowań polonistycznych skierowanych do uczniów szkół średnich. Przełomem okazała się saga rodzinna pt. „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i druga część „Pokolenia. Powrót do domu”.

Głównym  motywem spotkania była jednakże ostatnia książka autorki pt. „Kobieta, która pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”, w której na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych przedstawiona została postać nietuzinkowej kobiety: patriotki walczącej o niepodległość Polski, feministki walczącej o prawa wyborcze kobiet, wieloletniej towarzyszki życia Józefa Piłsudskiego.

Bohaterka spotkania w piękny i klimatyczny sposób opowiedziała o swojej drodze pisarskiej, wyborze tematów, udzielając na bieżąco odpowiedzi na zadawane pytania przez dociekliwych uczestników. Na zakończenie podzieliła się z wszystkimi swoimi planami związanymi z tematem kolejnej książki.