„Kto ty jesteś…” piknik z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Nysie była organizatorem wspólnie z Przedszkolami ,,Bajkowy Świat”, ,,Łobuziaki” i Przedszkolem nr 1 w Nysie Pikniku z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Hasłem uroczystości były słowa wiersza Władysława Bełzy pt. ,,Katechizm polskiego dziecka” Kto ty jesteś….Piknik odbył się w dniu 14.06.2018r na boisku Przedszkola Bajkowy świat i stanowił podsumowanie zajęć prowadzonych z dziećmi w PBW Filii w Nysie oraz w przedszkolach. Zajęcia miały na celu rozbudzenie szacunku i miłości do Ojczyzny oraz zaszczepienie wartości patriotycznych wśród dzieci.

Na pikniku zostały zaprezentowane prace plastyczne, które dzieci wykonały na zajęciach w bibliotece i przedszkolach, przedstawiające symbole narodowe. Podczas pikniku dzieci wspólnie wyrecytowały wiersz pt. ,,Katechizm polskiego dziecka”, przy fladze Polski, której kolor czerwony wypełniały przez odbicie własnych dłoni, co stanowiło symbol szacunku dzieci dla naszej Ojczyzny. Następnie dzieci z Przedszkola nr 1 zatańczyły poloneza, było również wspólne śpiewanie piosenek m.in. ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, ,,Jak długo na Wawelu”.

Dużą radość dzieciom sprawiło oglądanie książek prezentowanych przez naszą bibliotekę oraz spotkanie z Policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Nysie. Dzieci miały okazję zobaczyć pokaz sprzętu służbowego (motocykl, radiowóz). Piknik był również okazją do wspólnej zabawy oraz integracji dzieci z  przedszkoli biorących udział w wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim za udział w pikniku.