Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

26 kwietnia 2018 r.  w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kluczborku odbyło się spotkanie ze znaną i cenioną pisarką Renatą Piątkowską, autorką ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży, takich jak: „Opowiadania z piaskownicy”, „Hebanowe serce”, „Która to Malala?”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Nie ma nudnych dni” i in.

Podczas spotkania Pani Renata Piątkowska przedstawiła swoją książkę pt. ” Wszystkie moje mamy”, która jest poświęcona Irenie Sendlerowej – bohaterskiej kobiecie, która podczas wojny, codziennie narażając swoje życie, uratowała z warszawskiego getta 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, czym było getto i dlaczego osoby wyznania mojżeszowego musiały podczas wojny nosić opaski z gwiazdą. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali przejmującej opowieści o piekle codziennego życia w getcie, o sposobach wyprowadzania z niego dzieci, o tragedii matek, które, chcąc ratować swoje dzieci przed śmiercią głodową, decydowały się na oddawanie ich w obce ręce z nadzieją, że dzieciom uda się przeżyć wojnę.

Opowieść autorki ilustrowały fragmenty książki czytane przez lektorkę – Panią Malwinę Kożurno.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy IV B z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kluczborku, z kl. V D z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku oraz z IV C i D z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z OI w Kluczborku.

Uczniowie opuścili bibliotekę z przesłaniem Ireny Sendlerowej: “Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem”.

Na zakończenie spotkania dodatkową atrakcją była możliwość zakupu książek wraz z autografem autorki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu   i  zachęcamy do lektury.