Kultura na Widoku

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Kluczborku po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim projekcie Fundacji Legalna Kultura – „Kultura na Widoku”, którego celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i wyrabianie nawyku korzystania z jej legalnych źródeł.
„Kultura Na Widoku” to powszechny dostęp do 1000 utworów z 30 legalnych źródeł: książek, gier, filmów, utworów muzycznych i wirtualnych spacerów po wybranych muzeach i galeriach świata. Można uzyskać do nich dostęp łatwo, wygodnie i szybko za pomocą linków i kodów QR – wystarczy smartfon czy notebook i kultura jest bezpłatnie na wyciągnięcie ręki, w sposób zgodny z prawem i wolą twórców.
Projekt sprzyja niwelowaniu barier w dostępie do filmu, książek, muzyki i zwiedzania świata. Pobudza i zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze, wpisuje się również w promocję czytelnictwa, podkreślając wagę literatury w naszym życiu kulturalnym.
Sercem projektu jest strona internetowa:  www.kulturanawidoku.pl , do której prowadzą łącza zamieszczone na plakatach, i na której są dostępne wszystkie utwory.
Gorąco zachęcamy do bezpłatnego pobierania z legalnych źródeł bogatej oferty kulturalnej.