Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, III edycja opolska -,, Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”- zaproszenie

14 – 15 listopada 2017 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, III edycja opolska ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. Konferencja będzie miała charakter warsztatowo – szkoleniowy. Uświetni obchody 20-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Głównymi organizatorami konferencji jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Dwudniowe spotkanie bibliotekarzy, nauczycieli, ekspertów w dziedzinie literatury, ekspertów biblioterapeutów, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych stanie się otwartą przestrzenią do wymiany doświadczeń, wiedzy merytorycznej oraz zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania elementów biblioterapii w edukacji czytelniczej. W gronie prelegentów znajdą się najwybitniejsi specjaliści ksztatujący kierunek biblioterapii w Polsce w ostatnich 20 latach:  prezes PTB –  Genowefa Surniak, dr Wanda Matras-Mastalerz– Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, dr Agnieszka Chamera-Nowak – Uniwersytet Warszawskiski, dr Lidia Ippoldt – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie,  dr Elżbieta Zubrzycka – psycholog, prezes GWP, autorka książek dla dzieci o emocjach. Konferencja rozpocznie się spektaklem w Tetrze Lalki i Aktora w Opolu.Następnie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu odbędzie się blok merytoryczny ukazujący walory terapeutyczne czytanych książek w drodze do zrozumienia siebie i innych. Później uczestnicy konferencji udadzą się do Ośrodka Szkoleniowego w Niwkach, gdzie uczestniczyć będą w dwudniowym bloku warsztatowo-szkoleniowym prowadzonym przez członków Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego oraz przez dr Elżbietę Zubrzycką.

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 350 zł i obejmuje: opłatę konferencyjną, nocleg, catering (ciepły posiłek, kawa i herbata, ciasto, uroczysta kolacja, śniadanie i obiad) materiały konferencyjne, bilet na spektakl w Teatrze Lalki i Aktora, transport z Opola do Niwek i z powrotem.

Podczas konferencji odbędzie się kiermasz książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz publikacji Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://kursy.rcre.opolskie.pl/f-uj

Wszelkie pytania odnośnie organizowanej konferencji proszę kierować do Justyny Jurasz, e-mail: j.jurasz@pedagogiczna.pl tel. tel. 77 454 12 40 wew. 110. Serdecznie zapraszamy!